Polietilen

AVAS METAL | Polietilen

POLİETİLEN ( PE )

Genel Özellikler

* Düşük sürtünme katsayısı

* İyi aşınma dayanımı

* Yüksek darbe dayanımı

* Suyu emmeme özelliği

* Yüksek kimyasal dayanım

* Gıda standartlarına uygun

 

Ürünün Açıklaması

Kimyasallara karşı mukavemeti yüksek olan bir malzemedir. Özgül ağırlığı düşüktür. Sürtünme katsayısı düşük, kaygan bir malzemedir. Su veya nem emme özelliği sıfıra yakın değerdedir. Kesim plakası olarak özellikle endüstriyel mutfaklarda ve kasap kesim kütüğü olarak kullanılabilir. Kaynak edilebilme özelliğine sahiptir. Polietilen'i karakterize eden unsur, moleküler ağırlıktır. Düşük moleküler ağırlık ( PE 300 ), yüksek moleküler ağırlık ( PE 500 ) ve ultra high moleküler ağırlık ( PE 1000 ) olmak üzere üç grupta toplanabilir. 

PPE - 300 ( Düşük moleküler ağırlık )

Kimyasal mukavemeti yüksek, asit alkali ve solventlere karşı son derece dayanıklıdır. -50 +80 °C ısı aralığı, sürtünme katsayısı düşük, kaygan, su ve nem emiciliği olmayan bir malzemedir. 

PE - 500 ( Yüksek moleküler ağırlık )

Yüksek moleküler ağırlık, fizyolojik, su emişi yok, çarpılmaya mukavemetli, iyi kayma özelliği, yıpranmaya mukavim -100 +80°C ısı aralığında çalışma özelliğine sahiptir.

PE - 1000 ( Ultra High moleküler ağırlık )

Çok yüksek moleküler ağırlık, fizyolojik, su emişi yok, çarpmaya çok mukavemetli, çok iyi kayma özelliği, yıpranmaya son derece mukavim, mükemmel -260 +80°C ısı aralığında çalışma özelliğine sahiptir.

 

Kullanım Alanları

* Asit yağmurlama sistemlerinde

* Darbeli yüklere maruz kalan parçalar

* Kızaklar

* Gıda sanayinde

* Et konbinaları


AKTIF ZIYARETCI 2 BUGUN TEKIL 669 TOPLAM TEKIL 651921